FIESTAS LABORALES 2018 COMUNIDAD AUTONOMA DE GALICIA

7/12/2017

https://www.xunta.gal/dog/Publicados/2017/20171207/AnuncioG0424-291117-0001_gl.html

FESTIVOS PROVINCIA DE OURENSE 2018

1. Allariz: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 1 de xuño, Venres do Boi.

2. Amoeiro: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 12 de novembro, festividade de San Martiño.

3. Arnoia (A): 3 de agosto, festa do Pemento; 22 de maio, Santa Rita.

4. Avión: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 6 de agosto, luns de San Roque.

5. Baltar: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 19 de marzo.

6. Bande: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 20 de agosto, festas de San Roque.

7. Baños de Molgas: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 6 de agosto, San Salvador.

8. Barbadás: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 12 de novembro, San Martiño.

9. Barco de Valdeorras (O): 22 de maio, día de Santa Rita; 14 de setembro, día do Cristo.

10. Beade: 2 de xullo, Santa Isabel; 16 de agosto, San Roque.

11. Beariz: 13 de xuño, San Antonio; 16 de agosto, San Roque.

12. Blancos (Os): 13 de febreiro, Martes de Entroido; 17 de setembro.

13. Boborás: 13 de xuño, San Antonio; 19 de setembro, A Saleta.

14. Bola (A): 13 de febreiro, Martes de Entroido; 3 de maio, Santa Cruz.

15. Bolo (O): 16 de agosto, 13 de decembro.

16. Calvos de Randín: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 7 de agosto.

17. Carballeda de Avia: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 21 de maio, luns de Lodairo.

18. Carballeda de Valdeorras: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 9 de abril, A Nosa Señora da Encarnación.

19. Carballiño (O): 13 de febreiro, Martes de Entroido; 17 de setembro, festas do Setembro.

20. Cartelle: 21 de marzo, San Benito; 22 de agosto, Virxe do Mundil.

21. Castrelo de Miño: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto.

22. Castrelo do Val: 17 de xaneiro, San Antón; 14 de febreiro, Mércores de Cinza.

23. Castro Caldelas: 12 de febreiro, Luns de Entroido; 10 de setembro, fin da festa da Virxe dos Remedios.

24. Celanova: 1 de marzo, San Rosendo; 16 de agosto, San Roque.

25. Cenlle: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 11 de xullo, San Benito.

26. Chandrexa de Queixa: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 31 de agosto, venres anterior á festa do Cordeiro.

27. Coles: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 12 de novembro, San Martiño.

28. Cortegada: 11 de xullo, San Bieito; 26 de xullo, Santa Ana.

29. Cualedro: 14 de febreiro, Mércores de Cinza; 13 de xuño, San Antón.

30. Entrimo: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 2 de agosto.

31. Esgos: 2 de febreiro, As Candeas; 12 de novembro, San Martín.

32. Gomesende: 29 de xuño, 7 de decembro.

33. Gudiña (A): 26 de febreiro, 24 de agosto.

34. Irixo (O): 13 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, seguinte ao día da Virxe da Asunción.

35. Larouco: 7 de setembro, Santa María dos Remedios; 13 de decembro, Santa Lucía.

36. Laza: 14 de febreiro, Mércores de Cinza; 30 de abril.

37. Leiro: 3 de maio, Santa Cruz; 29 de xuño, San Pedro.

38. Lobeira: 22 de xaneiro, San Vicente; 13 de febreiro, Martes de Entroido.

39. Lobios: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 13 de agosto, festa do Verán.

40. Maceda: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 7 de agosto, festas patronais de Maceda.

41. Manzaneda: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 6 de agosto.

42. Maside: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 27 de agosto, San Vitorio.

43. Melón: 3 de maio, Santa Cruz; 13 de xuño, San Antonio.

44. Merca (A): 13 de febreiro, Martes de Entroido; 26 de maio, Espírito Santo.

45. Mezquita (A): 6 de agosto, Virxe das Neves; 12 de novembro, San Martiño.

46. Montederramo: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, San Roque.

47. Monterrei: 26 de xullo, 16 de agosto.

48. Muíños: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 29 de xuño, San Pedro.

49. Nogueira de Ramuín: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, San Roque.

50. Oímbra: 14 de febreiro, Mércores de Cinza; 26 de xullo, Santa Ana.

51. Ourense: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 12 de novembro, San Martiño.

52. Paderne de Allariz: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 12 de novembro, luns seguinte ao San Martiño.

53. Padrenda: 22 de xuño, San Juan; 5 de outubro, Rosario.

54. Parada de Sil: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 31 de agosto, San Ramón Nonato.

55. Pereiro de Aguiar (O): 13 de febreiro, Martes de Entroido; 12 de novembro, San Martiño.

56. Peroxa (A): 13 de febreiro, Martes de Entroido; 12 de novembro.

57. Petín: 17 de xaneiro, 26 de xullo.

58. Piñor: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 2 de novembro.

59. Pobra de Trives (A): 24 de agosto, San Bartolo; 14 de setembro, O Cristo.

60. Pontedeva: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 24 de agosto, San Bartolomeu.

61. Porqueira: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de xullo, Virxe do Carmen.

62. Punxín: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 9 de abril, luns, San Wintila.

63. Quintela de Leirado: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 29 de xuño, San Pedro.

64. Rairiz de Veiga: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 24 de setembro, luns posterior á festa da Sainza.

65. Ramirás: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 7 de decembro.

66. Ribadavia: 30 de abril, 7 de setembro.

67. Riós: 9 de febreiro, Entroido; 16 de agosto, San Roque.

68. Rúa de Valdeorras (A): 6 de agosto, festas de Verán; 20 de agosto, San Roque.

69. Rubiá: 10 de maio, A Ascensión; 24 de agosto, San Bartolomeu.

70. San Amaro: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 15 de xullo.

71. San Cibrao das Viñas: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 12 de novembro, San Martiño.

72. San Cristovo de Cea: 10 de xullo, San Cristovo; 24 de setembro, festas da Saleta.

73. San Xoán de Río: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 10 de agosto, festa do verán.

74. Sandiás: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 2 de abril, Luns de Pascua.

75. Sarreaus: 12 de febreiro, Luns de Entroido; 10 de setembro, festas patronais.

76. Taboadela: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 12 de novembro, San Martiño.

77. Teixeira (A): 13 de febreiro, Martes de Entroido; 14 de agosto.

78. Toén: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 12 de novembro, día posterior ao San Martiño.

79. Trasmiras: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 2 de abril, Luns de Pascua.

80. Veiga (A): 13 de febreiro, Martes de Entroido; 7 de setembro.

81. Verea: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 12 de novembro, San Martiño.

82. Verín: 17 de xaneiro, San Antón; 14 de febreiro, Mércores de Cinza.

83. Viana do Bolo: 14 de febreiro, Mércores de Cinza; 16 de agosto, San Roque.

84. Vilamarín: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 12 de novembro, luns seguinte ao San Martiño.

85. Vilamartín de Valdeorras: 23 de abril, San Xurxo; 23 de xullo, Santa María Magdalena.

86. Vilar de Barrio: 13 de xuño, 1 de agosto.

87. Vilar de Santos: 2 de abril, Luns de Pascua; 3 de agosto, Virxe das Neves.

88. Vilardevós: 14 de febreiro, Mércores de Cinza; 16 de agosto.

89. Vilariño de Conso: 12 de febreiro, Luns de Entroido; 9 de xullo, San Martiño de Verán.

90. Xinzo de Limia: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 18 de xullo, Santa Mariña.

91. Xunqueira de Ambía: 30 de abril, San Pedro; 16 de agosto, San Roque.

92. Xunqueira de Espadanedo: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 9 de xullo, Sta. Isabel, patroa de Xunqueira de Espadanedo.